Pagalba, I-V 9-18 » info@flymaster.lt

Pigūs skrydžiai į Maltą

 

Apie Valetą

Valeta – ne tik Maltos sostinė ir žymus turistinis centras, bet ir vienas iš didžiausių ir seniausių Viduržemio jūros uostų.

Kelionės į Maltą

Malta – nuostabi geografinė padėtis, šiltas klimatas, saulė, švari jūra, turtinga istorija, senovinė kultūra, saugi aplinka bei svetingi vietiniai gyventojai – visa tai suteikia Maltai milžiniškos traukimo jėgos. Kasmet Maltoje apsilanko apie 1 mln.žmonių, daugiausia iš Europos šalių.

Nėra pasaulyje daugiau tokios mažos teritorijos, kurioje būtų tiek daug unikalių kultūros paminklų. Dar prieš 3-4 tūkst. metų prieš Kristų Maltoje gyveno gentys. Šie žmonės aukštino Motiną Žemę ir jos garbei statė šventyklas. Vėliau, maždaug XVI amžiuje Maltoje vystėsi prekyba, buvo statomos ligoninės bei gynybiniai pastatai. Pamažu Malta tapo viena iš įspūdingiausių turizmo centru ir mėgstamiausių keliautojų vietų.

Valeta – Maltos sostinė ir pagrindinis uostamiestis. Pagrindinės Maltos kalbos – maltiečių ir anglų. Angliškai kalba beveik visi maltiečiai, kadangi didžiausias turistų procentas – Didžiosios Britanijos gyventojai. Be to, Malta – antroji po Anglijos šalis, į kurią važiuojama mokytis anglų kalbos. Dauguma vietinių gyventoju taip pat gerai supranta italų kalbą. Iš viso Maltoje gyvena apie 380 tūkst.žmonių.

Maltos klimatas šiltas bei palankus sveikatai. Čia nebūna stiprių vėjų, rūko, sniego ar šalčio. Žiemą, nuo lapkričio iki balandžio, saulė šviečia 7 valandas per dieną, vidutinė temperatūra +14C laipsnių. Nuo gegužės iki spalio mėnesio dienos temperatūra apie +28C laipsnių. Saulė ir jūra, paplūdimys, restoranai – puiku, bet yra ir kitų vietų, kuriuose reikėtų apsilankyti: Šv. Joano Katedros aikštė, Grand Master rūmai, kur dabar randasi Maltos prezidento rezidencija ir Maltos Parlamento būstinė, Šv. Elmo fortas, Parisio rūmai, Kastilijos rūmai, Provanso rūmai (archeologijos muziejus), Manuelio teatras. Ekskursijos po Maltos salas leidžia pajusti visą salų istoriją bei pamatyti nepakartojamo grožio kraštovaizdį.

Lankytinos vietos

Fort St Elmo (Šv. Elmo ) – buvo įkūrtas XVI amžiuje.

Respublikos gatvė – centrinė pėsčioji La Valeta gatvė, kaip magnitas traukia turistus ir vietinius gyventojus.

Barrakka sodai – viršutinieji sodai buvo įrengti netoli nuo Auberge de Castilla ir parodyti publikai dar prieš 200 metų.

Šv. Jono Katedra - Katalikų katedra La Valeta buvo pastatyta Riterių 1578 metais.

Auberge de Castilla – buvusi riterių– miesto gynėjų rezidencija, kuri buvo pastatyta XVI amžiuje.

Faktai apie Maltą (Valetą)

  • Valetoje gyvena daugiau nei 6 tūkst.žmonių.

Kainos

KavinėsKaina
Trijų patiekalų pietūs dviems, vidutinio lygio restorane45.04 €
McDonalds kompleksas7.51 €
Vietinis alus (0.5 litro)2 €
Puodelis kapučino1.56 €
Coca-cola (0.33 litro)1.31 €
Vanduo (0.33 litro)0.93 €
TransportasKaina
Vienkartinis bilietas visuomeniniam transportui1.5 €
Taksi, įsėdimas8.01 €
Taksi, už 1km1.75 €
Benzinas (1 litras)1.45 €

Nacionalinė valiuta – euras

Tarptautinis telefono kodas - +365

Tarptautinis Valetos oro uostas - Maltos tarptautinis oro uostas

Valetos viešasis transportas

  • AUTOBUSAI – maršrutai: 98 (pagal laikrodžio rodykle), 198 (prieš laikrodžio rodyklę). Autobusai kursuoja kas 15 -30 min. Tai yra patogiausias transportas, nes miesto gatvelės labai siauros ir vairuotojas be patirties (tuo labiau nevietinis gyventojas) gali lengvai nesuvaldyti automobilio, taip pat kyla problemos stovėjimo aikštelėse, todėl nepatartina nuomotis mašinos.

Kiti skrydžiai