Pagalba, I-V 9-18 » info@flymaster.lt

Pigūs skrydžiai į Londoną

 

Panašu, kad pagrindinis daiktavardis anglų kalboje, kuris tuo pačiu gali būti naudojamas kaip sinonimas Londono miesto pavadinimui, yra diversity. Londonas tai kultūrų ir kalbų, požiūrių ir mentalitetų bei skirtingų gyvenimo būdų gausybė. Londonas - tai freedom. Laisvė saviraiškai visais įmonanomais būdais. Bet koks požiūris ar gyvenimo pozicija turi teisę egzistuoti, būti čia ir dabar. Ir galiausiai, Londonas - tai love. Jis priims Tave tokį, koks esi ir jūs būtinai pamilsite vienas kitą.

Atrodo, kad visos Anglijos sostinės lankytinos vietos yra žinomos atmintinai iš mokyklos vadovėlių ir būtent todėl papasakosime, kaip įdomiai praleisti laiką Londone neaplankant Big Ben’o ir Vestminsterio vienuolyno. Ištirinėkite geriausias nemokamas miesto galerijas, siekite zen būsenos parkuose ir soduose, turguose valgykite ūkininkų greitąjį maistą, pamatykite Jūsų mėgstamiausių kino juostų filmavimo vietas ir saugokitės galvos svaiginimo antrame double-decker’io aukšte. Ir svarbiausia – have fun!

TRANSPORTAS

Iš Vilniaus pasiekti Londoną ekonomiškiausia yra pigių oro linijų bendrovių pagalba, tokių kaip Wizzair ir Ryanair, rečiau prie jų prisijungia AirBaltic. Kainos prasideda nuo £ 20 į vieną pusę, o vidutinė kaina už bilietą pirmyn ir atgal yra £ 50. Prie šios sumos reiktų pridėti bagažo mokesčius, kas sudarytų mažiausiai £ 30 į abi puses. Jei planuojate solidžiai apsipirkti, būtinai patikrinkite, kad lagamino svoris neviršytų nustatytos ribos – įstatymus gerbiantys britai nepraleis papildomų kilogramų. Netoli Londono yra 3 oro uostai: Stanstedas, Lutonas (čia nusileidžia pigios oro linijos iš Vilniaus) ir Getvikas (AirBaltic); tai pat vienas oro uostas yra pačiame Londone – Heathrow, tas pats oro uostas iš mėgstamiausio Kalėdinio filmo “Tegyvuoja meilė” („Love Actually“).

Iš Stanstedo, Liutono ir Gatviko oro uostų reguliariai kursuoja National Express autobusai, su kuriais galima pasiekti Londono centrą – Viktorijos stotį, o esant poreikiui ir tolimesnius rajonus. Kelionė į centrinę Viktorijos stotį užtrunka maždaug valandą iš Lutono ir Stanstedo oro uostų, o nuo Getviko 1,5-2 valandas. Kelionės kaina apytiksliai siekia £ 10-14. Jeigu tiksliai žinote savo išvykimo datą, logiška bus iš karto įsigyti bilietą į abi puses, kurio kaina beveik nesiskiria nu bilieto į vieną pusę: £ 13-15. Bilietus galima lengvai nusipirkti pačiame oro uoste, o būtent National Express langelyje (single arba return to Victoria). Uoliausieji gali pasinaudoti Easybus paslaugomis ir sėkmės atveju kelionė iki miesto kainuos £ 1,95. Kvitai kišenėje? Dabar sekite rodykles vedančias prie autobuso, atiduokite bilietą vairuotojui ir pirmyn – atraskite Londoną!

Pagrindinės transporto rūšys mieste – metro, autobusai ir antžeminiai traukiniai Overground. Iš anksto nusiteikite morališkai aukštoms kainoms, kadangi jos gali šokiruoti. Atsižvelgiant į didžiulį Londono mastą ir rajonų įvairiapusiškumą, kurį tikrai užsimanysite pamatyti, palankiausias variantas yra nusipirkti savaitės arba mėnesio kelionės bilietą skirtą 1-2 zonoms: būtent čia yra pagrindinių lankytinų ir dėmesio vertų vietų bei kūrybinių rajonų koncentracija. Jūsų žiniai: Londonas yra padalintas į devynias zonas, kur pirmoji yra centras, o devintoji – miesto pakraštys.

Kaip įsigyti kelionės bilietą? Yra dvi galimybės. Pirma: galite nupirkti Oyster kortelę. Iš esmės tai yra kredito kortelė, kurioje galite laikyti kelionėms skirtus pinigus. Pasirinkite 7 Days Travelcard zones 1-2 už £ 32.10 ir keliaukite su šia kortele bet kokio tipo transportu neribojant kelionių skaičiaus visos savaitės bėgyje. Prireikus peržengti 2 zonos ribas arba atsiradus poreikiui važinėti po miestą vieną papildomą dieną, kai Jūsų kelionių kortelės galiojimas pasibaigė – papildykite savo Oyster reikiama suma (paros kaina £ 6,40). Grįžtant namo, galite atiduoti savo kortelę metro kasoje ir gauti £ 3. Antras variantas: galite nusipirkti 7 Days Travelcard kasoje arba automate – kaina bus identiškai kaip ir su Oyster kortele, tačiau norint įsigyti bilietą papildomai dienai, jo kaina sieks £ 12.

Londono metro yra įrengta dviejų krypčių kontrolės sistema – Oyster kortelė pridedama kaip įeinant, taip ir išeinant. Analogiškai su bilietais – nepamirškite jų atsiimti prie įėjimo. Greičiausius maršrutus Jums nubrėš oficiali svetainė TFL, o nuostabi išmanioji programėlė Citymapper apskaičiuos kelionės kaštus pasinaudojant taksi ir viešuoju transportu pagal Jūsų pasirinktą kryptį.

Kalbant apie taksi – pigiausia, patikima ir saugi paslauga Anglijoje yra išmanioji programėlė Uber. Bet tik tuo atveju, jei turite kredito kortelę ir galite ją susieti su savo paskyra. Klasikinis Black Cabs taksi yra brangesnis, tačiau suteikia galimybę atsiskaityti grynaisiais.

APGYVENDINIMAS

Smagiausias variantas yra apsistoti pas draugus. Nėra ko gėdytis, nes Londone yra normalu miegoti ant čiužinio svetainėje. Būtent todėl, skirtingai negu daugelyje sostinių, Londone gan lengva rasti prieglobstį per Couchsurfing ir atsitiktinai atsidurti muzikantų ar menininkų namuose.

Londonas yra gan saugus miestas, ypatingai pirmųjų dviejų zonų ribose. Net naktį čia jausitės komfortiškai, kadangi visada aplinkui yra daug žmonių ir sunkiai rasite tuščius, neapšviestus užkampius.

Nepaisant to, miestas yra nenuspėjamas, o rajonų nuotaika gali keistis kiekvienoje gatvėje. Iš pirmo žvilgsnio, populiarūs tarp jaunimo rajonai, tokie kaip Hackney, Dalston, Homerton, New Cross, Clapham, Brixton, Peckham naujokui gali pasirodyti nedraugiški. Šioje vietoje kyla klausimas, kas yra artimiau būtent Jums: klasikinis Londonas iš vadovėlių ar tikrasis laukinis Londonas. Variantai yra visiškai priešingi, bet kiekvienas iš jų yra geras.

Patogiausias variantas apgyvendinimo paieškoms – Airbnb, tačiau turėkite omeny, kad rezervuoti vietą reikia gerokai iš anksto, kadangi turistų minios nuolat plaukia į Londoną: toks dalykas kaip “ne sezonas” čia neegzistuoja.

Nebrangūs ir patikrinti nakvynės namai su palankia poilsiui ir naujoms pažintims atmosfera:

  • The Dictionary (Kingsland Road, 10-20, E2 8DA)
  • The Walrus Hostel (Westminster Bridge Rd, 172)
  • YHA London Central (Bolsover St, 104-108, W1W 5LP)
  • Palmers Lodge Hillspring (Willesden Ln, 233, NW2 5RP)
  • Travel Joy Hostels Chelsea Chelsea (Grosvenor Rd, 111, SW1V 3LG)
  • Generator Hostel London (Tavistock Pl, 37, WC1H 9SE).

MUZIEJAI IR GALERIJOS

Mieste yra daugybė muziejų, galerijų ir (malonus bonusas) dauguma jų nieko Jums nekainuos. Būtinai įtraukite į savo maršrutą paveikslų galeriją The National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN), kuri yra įsikūrusi centre. Čia rasite garsiąsias Van Gogo „Saulėgrąžas” ir dar 2300 kūrinių, įskaitant Botticelli, Leonardo, Bruegel, Monet, Cezanne ir Degas darbus. Suplanuokite mažiausiai 3 valandas greitajam apsilankymui šioje galerijoje.

Alternatyva nacionalinei galerijai yra Dulwich Picture Gallery (Gallery Rd, Southwark, SE21 7AD) su įspūdingais portretais, nutapytais ne tokių įžymių autorių, bet tikrai įdėjusių visą širdį į savo darbą.

V&A Museum (Cromwell Rd, London SW7 2RL) – magiškas taikomojo meno muziejus, beje, didžiausias pasaulyje. Architektūra, knygos, keramika, mada, baldai – įkvėpimą čia suras ne tik dizaineriai.

Didžiulis British Museum (Great Russell St, WC1B 3DG) talpina tūkstančius senovės kultūrinio gyvenimo paminklų. Jeigu esate istorijų apie mumijas ir keltus mėgėjas, tuomet šiame muziejuje turėsite galimybę patirti gerai pažįstamą vaikišką susižavėjimą.

Aplankykite Museum of London (London Wall, 150, London EC2Y 5HN) ir susipažinkite su miesto istorija. Norėdami patikrinti savo žinias, galėsite išbandyti interaktyvius žaidimus, tokius kaip: skirtingų epochų Londono gyventojų aprengimas arba pagalba gesinant 1666 metų Didįjį Londono gaisrą.

Kai užsimanysite kažko neįprasto, tada kryptingai judėkite į galeriją Serpentine (Kensington Gardens, W2 3XA), kur dažnai pasitaiko didelio masto instaliacijų bei spektaklių. Galeriją rasite gražiame parke Kensington Gardens, kuriame pamatysite memorialinį fontaną princesės Dianos garbei (Hyde Park, W Carriage Dr, W2 2UH) bei Piterio Peno skulptūrą (Kensington Gardens, W2 4RU).

Tate Modern (Bankside, London SE1 9TG) – tai šiuolaikinio meno muziejus, kuriame be jaunųjų talentų darbų pamatysi ir Picasso, Warholo, Richterio ir daugelio kitų žinomų Jums vardų šedevrus. Muziejų rasite ant Temzės pakrantės, todėl nepatingėkite pereiti per Tūkstantmečio tiltą į priešingą pakrantės pusę ir pasiekti Šv.Pauliaus katedrą. Patartina šią pramogą atidėti iki vakaro ir sulaukti kol užsidegs žibintai.

„Aštresnio“ šiuolaikinio meno mėgėjams rekomenduojame apsilankyti Saatchi Gallery (Duke Of York's HQ, King's Rd, SW3 4RY), kur jaunieji menininkai reiškia savo idėjas pasitelkdami į pagalbą ryškias, provokuojančias kompozicijas. Ypatingai įdomu yra stebėti besikeičiančias kiekvienoje iš salių lankytojų veido išraiškas. Bermondseylyje, mažame White Cube (Bermondsey St, 144-152, SE1 3TQ) ramiai ir tyliai yra pristatyti jaunųjų tarptautinių menininkų darbai.

Barbican Centre (Silk St, EC2Y 8DS) yra nuostabių (bet mokamų) instaliacijų, koncertų ir parodų epicentras. Kiekvieną dieną į arthouse kino seansus ir filmo aptarimus čia susirenka vietinis jaunimas.

Neįprastas muziejus Welcome Collection (Euston Rd, 183, NW1 2BE) atskleidžia ryšį tarp medicinos ir meno, pristato mirties ir ligų temas. Muziejus yra naudingas ne tik gydytojams, bet ir visiems, kas susimąsto apie gyvenimo prasmę.

Oval Space (The Oval, 29-32, E2 9DT) – galinga meno erdvė, užpildyta Rytų Londono pramoninio stiliaus. Čia vyksta didelio masto muzikos, meno ir kino renginiai. Būtinai pasirūpinkite bilietais iš anksto, kitaip yra didelė tikimybė susidurti su apmaudžia informacija ant durų apie išparduotus bilietus.

PARKAI

Unikalus Londono bruožas – galimybė pabėgti nuo užgrūstų žmonėmis gatvių į vieną iš tyliųjų parkų, kurie puikiai atrodo net gruodžio mėnesį. Parką ar sodą čia surasite kiekviename žingsnyje – net verslo rajonų džiunglėse. Didžiuosiuose parkuose dažnai yra organizuojami sporto, muzikos ar kino renginiai, todėl neskubėkite išbraukti šių vietų iš savo turtingo lankytinų vietų sąrašo.

Hyde Park (Rangers Lodge, London W2 2UH) – pats didžiausias parkas Londone, kurį pasiekti yra lengviau nei lengva, kadangi jis yra miesto centre. Parkas turi 5 įėjimus, kuriuos rodo metro sustojimai: Hyde Park Corner (pagrindinis įėjimas), Knightsbridge, Marble Arch, Lancaster Gate ir Queensway. Jei pasivaikščiojimą pradėsite nuo įėjimo Marble Arch, atkreipkite dėmesį į vietą, kuri bus pažymėta lentele Speakers Corner – tai pats žinomiausiais pasaulyje žodžio laisvės kampelis, kur kiekvienas gali pasisakyti bet kuria pasirinkta tema (tik taikiai ir be šventvagystės). Šioje vietoje buvo pasireiškę Čerčilis ir Šovas, galbūt dabar atėjo ir Jūsų eilė.

Karališkas Regent’s Park (Chester Rd, London NW1 4NR) ypatingai pasižymi dviem vietomis. Pirma vieta - įžymieji Karalienės Marijos sodai, kurių žydėjimo kulminacija yra sutinkama pirmąsias dvi birželio savaites. Antra vieta - parko pakraštyje, Chalk Farm pusėje esanti apžvalgos aikštelė Primrose Hill, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į Londoną. Apsilankykite čia vakare su vyno taure arba pasitikite aušrą ir mėgaukitės reta miesto tyla.

Netoli Regent’s Park yra Little Venice (Warwick Avenue ir Maia Vale metro sustojimai) – rajonas prie pat Regent kanalo, kuris su savo skirtingais laiveliais iš tikrųjų primena Venecijos miniatiūrą. Galite pasivaikščioti palei kanalą iki Camden Town rajono arba išsinuomoti dviratį.

Holland Park‘e yra viena vieta, apie kurią mažai kas žino – tai Japonijos Kyoto sodai (Holland Park Ave, 100, W11 4UA) su neįprastais augalais, upeliais ir azijietiško stiliaus tilteliais. Vasaros metu čia lengvai sutiksite ne vieną arogantišką povą.

Dar vienas stebuklingas parkas tai Hampstead Heath (Hampstead Heath ir Hampstead metro stotys). Būtent čia reikia atvykti ramųjį sekmadienį ir atsigerti arbatos iš termoso. Vietiniai šiame parke žaidžia su vaikais ir šunimis, skaito knygas ir dairosi aplinkui. Beje, ir čia surasite apžvalgos aikštelę, kuri yra skirta įkvėpimui pasisemti ir tylai atrasti – Parliament Hill (NW3 1TH).

Londono centre, šalia garsiosios Šv. Pauliaus katedros, yra jaukus sodas Postman's Park (St Martin's Le Grand, EC1A). Sode rasite memorialą iš filmo „Arčiau“ („Closer“). Memorialas skirtas žuvusiems, kurie paaukojo savo gyvybę vardan kitų.

Galiausiai, būtų nusikaltimas pereiti pro šalį ir neužsukti į parką Greenwich (North Greenwich metro stotis) bei nepatikrinti kas yra aplink jo – didžiulė žalioji erdvė su observatorija kalvos viršūnėje. Niekas nežino kodėl, bet ant medžių šakų čia gyvena žalios papūgos. Beje, būtent per šį parką eina nulinis dienovidinis – žemės ilgumos atskaitos taškas. Tuo pačiu metu stovėsite ant rytų ir vakarų pusrutulių. Jausmas tikrai keistas.

Tarp kitko, jei pavargsite nuo metro grūsties, galite paplaukioti laiveliu. Ieškokite jo prie stoties Embankment, netoli apžvalgos rato London Eye. Laivelio kaina £ 8, o su Oyster kortele gausite nuolaidą. Dar vienas įdomus variantas – pasiekus metro stotį Royal Victoria persėsti į gondolinį keltuvą Emirate Air-Line (£5).

TURGŪS IR GREITAS MAISTAS

Gatvės maisto turgūs, senovinės ir autentiškos parduotuvės – gan įprasta priežastis Londono gyventojams gerai praleisti laiką draugų kompanijoje, pasimėgauti skaniu maistu ir pasilinksminti. Kaip yra sakoma: have fun in the streets. Gatvės maistas Londone – tai tikrai ne paprastas užkandis. Tai tikras ritualas. Gatvės maisto turguose galima išbandyti aukštos kokybės maistą, pagamintą su meile pagal įvairiausių pasaulio kampelių receptus. Vidutiniškai vienas patiekalas kainuoja £ 3-7.

Borough Market (Southwark St, 8, SE1 1TL) – garsiausias gastronomijos rojus yra išsidėstęs šalia Temzės kranto ir Tower Bridge. Jis skirstomas į dvi dalis - gatvės maistas ir maisto produktai. Norite - mėgaukis austrėmis, o norite - mokykitės iš turkmėnų rankomis valgyti plovą. Turgus yra atidarytas iki 17 valandos. Ateikite čia labai alkani ir išsirinkite maistą pagal savo skonį: pyragai, mėsainiai, saldžiosios bulvės, falafeliai, lavašas, neįprastos salotos, vegetariški patiekalai, pyragaičiai ir saldumynai. Kita turgaus dalis yra labiau estetiška ir brangi - vietiniai ūkininkai čia parduoda šviežią žuvį, mėsą, duoną, sūrį. Net jei nesiruošiate nieko pirkt, verta čia apsilankyti vien dėl atmosferos. Įdomus faktas: toje pačioje vietoje su adresu Bedale Street, Borough Market, London, SE1, yra įėjimas į Bridget Jones butą.

The Global Kitchen rasite Camden Lock turguje (Unit 215 – 216, Chalk Farm Road, NW1 8AB). Įvairaus gatvės maisto kampelis yra atidarytas rytinėje turgaus pusėje 7 dienas per savaitę nuo 10 valandos ryto iki 6 valandos vakaro. Jūsų pasirinkimui bus pateikta Azijos, Etiopijos, Brazilijos ir kitos pasaulio virtuvės. Prisipažinkite, juk kartais ir Jus norite pigių makaronų su krevetėmis saldžiarūgščiame padaže. Tačiau maistas nėra pagrindine Camden Lock savybe. Šimtai pardavimo taškų su naudotais daiktais, senoviniais baldais, dekoro detalėmis, keistuolių kostiumais, įmantriais rūkymo ar spiritizmo prietaisais – sąrašas yra begalinis. Kaip ir daugelis Londono vietų, šis turgus primenantis senojo teatro rūsį, yra skirtas naujiems ispūdžiams gaudyti ir tikrai nėra būtinybės čia kažką pirkti.

Sounthbank Сentre Market (metro stotis Waterloo, o toliau sekite ženklus) – kultūrinis centras irgi turi savo turgų su gatvės maistu (įėjimas iš pastato priekinės dalies). Nuostabiausia yra tai, kad Sounthbank yra išsidėstęs palei Temzę. Čia dažnai yra organizuojami sezoniniai turgeliai su pramogomis, atrakcionais, šokiais, filmais ir muzika. Greta yra riedlenčių parkas su entuziastingų vaikų grupelėmis, o žiemą ši teritorija transformuojasi į nuostabų Kalėdinį miestelį su instaliacijomis, vokiškais dešrainiais, skrudintais kaštonais ir būtinai karštu vynu. Be to, tai yra vieta kur ištisus metus vyksta gatvės pasirodymai. Čia atsiveria neįtikėtinai gražus vaizdas į Big Ben‘ą ir Vestminsterio vienuolyną. Trumpai tariant, čia apsilankyti yra būtina.

Portobello Road Market (Portobello Rd, London) – turgus yra įsikūręs nuostabaus grožio ir neįtikėtinos atmosferos rajone su spalvingais namais Notting Hill – čia įvyko kino juostos su identišku pavadinimu filmavimas. Jei bus noras, užsukite į knygyną The Travel Book Co (Portobello Rd, 142, Notting Hill, W11), kur susitiko filmo herojai. Turgus tęsiasi palei visą gatvę ir siūlo alkanam kino mėgėjui šviežią ūkininkų maistą bei antikvariatus, vintažinius (ir ne tik) drabužius ir baldus, parduotuves su tūkstančiais įdomių ir nereikalingų smulkmenų.

Urban Food Market (Euro Car Parks, 162-167 Shoreditch High St, E1 6HU) – kaip ir dauguma Rytų Londono vietų, šis turgus puikiai atspindi miesto gatvės kultūrą. Čia yra maistas, muzika, didelis alaus ir kokteilių pasirinkimas. Ši vieta veikia šeštadieniais nuo 12 ryto iki 12 nakties.

Brick Lane (Brick Ln, E1 6RL) – priartėjome prie garsiausios Rytų Londono vietos, kuri per pastaruosius metus yra okupuota turistų. Nepaisant to, ši gatvė neprarado savo žavesio: gyvenimas čia verda nuo ryto iki vakaro, ypatingai savaitgaliais – gatvės muzikantai, bitbokseriai, pasirodymai, grafičiai, keistos parduotuvės, antikvariatas ir daug naudotų daiktų.

Colombia Road Flower Market (Columbia Rd, E2 7RG) – gražiausias miesto turgus. Tai jo dėka sekmadieniais Londono gyventojų namuose atsiranda daug ryškių gėlių ir augalų puoduose. Vienintelis trūkumas – per daug žmonių ir tikri kamščiai. Bet įveikti minios baigę verta – tokios spalvų riaušės daugiau Londone niekur nepamatysite!

Keletas žodžių apie vegetariškus užkandžius. Mildreds (45 Lexington St, W1F 9AN) turi didelį pasirinkimą skanių vegetariškų mėsainių, užkandžių ir desertų. Tiesa, jei nuvyksite ten savaitgalį, eilėje teks palaukti apie 40 minučių, kas Londone yra normalu.

Ethos (Eastcastle St, 48, W1W 8DX) – labai malonus savitarnos restoranas (įmanoma maistą ir išsinešti) su įdomiais patiekalais ir ypatingai geru salotų pasirinkimu. Deja, kainynas nėra pats demokratiškiausias.

Wild Food Cafe (1st, 14 Neal's Yard, Covent Graden, WC2H 9DP) – restoranas skirtas veganams ir žaliavalgiams, pasižymintis unikaliais ekologiškais patiekalais. Tik valgyt ir valgyt!

Kavinės Londone, kaip ir restoranai – jų yra ant kiekvieno kampo. Akivaizdu, kad vien dėl kavos niekur nevažiuosite, todėl žemiau yra kelios kietos ir jokiam tinklui nepriklausančios vietos, galbūt atsidūrsite netoliese: Look Mum No Hands! (Old St, 49, EC1V 9HX) ir Timberyard (Old St, 61-67, EC1V 9HW) Shoreditch, Ben’s House (Grafton Way, 64, W1T 5DP) – kava ir vynas, Reilly Rocket (Kingsland Rd, 507, E8 4AU) – geriausia latte ir pusryčiai Dalstone!

BARAI IR KLUBAI

Londono barų ir pub‘ų pasirinkimas yra toks platus, kad protinga būtų pradžiai papasakoti apie atskirus rajonus ir jų nuotaikas. Stengėmės išrinkti pačias neįprasčiausias ir įdomiausias vietas tarp daugelio tiesiog gerų. Dauguma geros atmosferos ir mėgstamiausių Londono jaunimo barų slepiasi už nepastebimų pavadinimo iškabų ir purvinų langų. Kaip čia yra sakoma, playing hard to get. Tikriausiai, tai tam tikra maskuotė sauganti nuo turistų. Bet mes jau viską spėjome išsiaiškinti!

Centrinis Londonas

Soho ir jo apylinkės Londono centre siūlo neįtikėtiną skaičių puikių barų, pab‘ų ir restoranų – ideali vieta susitikimams su draugais ir pasimatymams. Metro pagalba pasiekite Oxfors Circus arba Picadilly Circus ir klajodami mažų gatvių labirintais, net be mūsų gido pagalbos, tikrai rasite kažką atitinkančio Jūsų skonį. Tačiau mes nusprendėme palengvinti Jums šią užduotį ir surinkome geriausias undergroundines vietas.

Freud (Shaftesbury Ave, 198, WC2H 8JL) – ankštus, paslėptas nuo turistinių akių baras su plačiu kokteilių pasirinkimu. Pagal Londono standartus kokteiliai nėra brangūs – apie £ 6. Be to, šiame bare susirenka labai įdomi publika.

New Evaristo Club viena iš slaptų Soho vietų, kurios verta paieškoti už paprasto namo durų (Greek St, 57, W1D 3DX). Trečiadieniais šioje nedidelėje patalpoje yra grojama ant vinilinių plokštelių, o sekmadieniais čia vyksta homoseksualų vakarėliai. Aplamai, baro kabliukas yra spalvingi ir įvairiapusiškai besireiškiantys lankytojai.

Jei pakliūsite į Covent Garden rajoną, valandėlei sustokite Gordon’s Wine Bar (Villiers St, 47, WC2N 6NE) – seniausioje miesto vyninėje. Tai tamsi ir labai dvasinga vieta su puikiu vyno, sūrių ir kitų klasikinių užkandžių pasirinkimu.

Nors šis gidas yra skirtas nebrangioms, autentiškoms vietoms, tačiau viena vieta išsiskirs iš šio sąrašo – nepakartojamo grožio viešbučio Edition baras (Berners St, 10, W1T 3NP). Daug įžymių žmonių apsistoja būtent čia, o Jus galite apačioje esančioje paveikslų galerijoje tiesiog pasimėgauti taurele. Alkoholio kainos yra prieinamos.

Dar viena vieta, atitolusi nuo pagrindinių linksmybių centro - The Black Friar (Queen Victoria St, 174, EC4V 4EG), šalia metro stoties Blackfairs. Labai malonus pub‘as art nouveau stiliuje.

Pietų Londonas

Svarbią vietą Londono linksmybių sąraše užima Peckham rajonas. Iš pirmo žvilgsnio ši vieta gali atrodyti šiek tiek gąsdinanti, tačiau būdami Londone pamirškite, kad grožis slypi ten kur yra švara bei harmonija ir mėgaukitės Londono chaosu.

Užeikite į automobilių stovėjimo aikštelę Peckham multi-store car park – šių plikų betono sienų erdvėje vyksta orkestro koncertai ir jogos užsiėmimai, o viršutiniame aikštelės aukšte yra triukšminga Frank’s Cafe (10th, Peckham Multi Story Carpark, 95A Rye Ln, SE15 4ST) su nepakartojamais naktinio Londono vaizdais, geru alaus ir gatvės maisto pasirinkimu. Beje, priešais šią aikštelę yra dar viena aikštelė su kino teatru po atviru dangumi.

Jei jau išdrįsote nuvykti į Packham, aplankykite hipsterišką Bar Story (Blenheim Grove, 213, London SE15 4QL). Steigėjai reikalauja, kad lankytojų barzdos būtų tvarkingos, o panašiems į Rasputiną čia nėra tinkama vieta – nors kam tas rūpi?!

Toje pačioje gatvėje yra dar viena unikali vieta - Peckham Pelican (Peckham Rd, 92) su geru vietinių alkoholinių gėrimų pasirinkimu ir skaniais bei nebrangiais beigeliais ir pica. Jaunieji muzikantai vakarais čia rengia savo pasirodymus.

Šiaurės Londonas

Seniau populiarus, o šiuo metu ne itin, Camden Town rajonas vakarais pritraukia neįprastus jaunuolius. Tai vieta rokenrolo šalininkams, pankams ir kitiems frykams. Jei ten būsite – užsukite į buvusią Amy Winehouse koncertų vietą – į Blue’s Kitchen (Camden High Street, Camden, 111-113, London NW1 7JN), o naktį apsilankykite antrame Hawley Arms aukšte (Castlehaven Rd, 2, London NW1 8QU), kur vyksta laukiniai jaunų grupių pasirodymai.

BarFly (Chalk Farm Rd, 49, NW1 8AN), kas išvertus reiškia girtuoklį, nuolat kviečia apsilankyti indie muzikos koncertuose. Čia bus proga atrasti sau kelis neįprastus vardus, kurie galbūt po kelių metų taps labai populiarūs.

Tai pat rekomenduojame vieną linksmą veganišką vietelę inSpiral (Camden High Street, 250, Camden, NW1 8QS) su didžėjais, įdomia muzika, meno renginiais ir puikiu ekologišku maistu.

Jei mylite ekologiško maisto ir gyvos muzikos derinį, vykite į Green Note (Parkway, 106, London NW1 7AN), kur už raudonų užuolaidų Jūsų laukia įkvepiantis vakaras.

Rytų Londonas

Jei jaučiate linksmybių, naujų pažinčių ir neįprastų įspūdžių poreikį – Jums tinkama vieta yra būtent rytinė Londono dalis. Pradėkite nuo kūrybingo Shoreditch rajono, kur dauguma gatvių yra papuoštos įspūdingais grafičiais.

Pradėkime nuo padoriausio. Nuo metro stoties Old Street per penkias minutes pėsčiomis pasieksite kokteilių barą Nightjar (City Rd, 129, EC1V 1JB), kur kiekvienas gėrimas – tikras meno kūrinys. Pavyzdžiui, ant Honey Smash taurės auga medis su giedančiu paukščiu, o Greenwich Sour patiekiamas išpustoje taurėje su Hobito pėdomis. Scenoje atliekamos dainos, džiazas ir svingas.

Norint pajusti autentišką atmosferą, keliaukite į stebuklingąjį Ninetyeight (Curtain Rd, 98, EC2A 3AA). Ši vieta yra ne tik su keistuoliškais baldais, bet ir aplinka priverčiančia pasijausti Alisa stebuklų šalyje. Galėsite tiesiog spoksoti į pūkuotas lempas ir šuniukus, arba galėsite dėlioti Lego kaladėles gurkšnodami kokteilį.

Užsukite į Hoxton Queen (Curtain Rd, 1, EC2A 3JX) – kelių aukštų barą su atviru stogu, kuris atrodo kaip namas ant medžio. Stogas, beje, yra šildomas ir nėra uždaromas net žiemos metu. Maistas gaminamas ant ugnies, o pirmame aukšte nuolat vyksta kameriniai koncertai.

Eidami Old Street gatve link Hoxton Square – kiekviename žingsnyje rasite triukšmingus barus ir restoranus. Tiesa, penktadieniais čia galite susidurti su nekultūringais, girtais Londono gyventojais. Deja, bet tokių netrūksta.

Toliau, judėdami palei Kingsland Road, rasite mėgstamą jaunimo barą The Bridge (Kingsland Rd, 15, E2 8AE). Pirmas aukštas primena anglišką pub‘ą, tačiau lipdami aukštyn atrasite nuostabias patalpas su vintažiniais baldais (holy mess!), baroko stiliaus dekoracijas bei atitinkančią muziką.

Pasiklausyti džiazo Londone galima daugelyje vietų, tačiau taip kaip sename filme tikriausiai tik Kansas Smitty’s (Broadway Market, 63-65, E8 4PH). Čia yra geriamas burbonas ir tai yra geriausia vieta norint pasinerti į Kanzaso atmosferą.

Vienoje iš The Breakfast Club tinklo kavinių (Artillery Ln, 12-16, E1 7LS), yra slaptas baras The Mayor of Scaredy Cat Town, į kurį galima patekti per šaldytuvo duris pasakius slaptažodį «I’m here to see the mayor». Čia verta apsilankyti dėl unikalių kokteilių, o The Breakfast Club‘e Jūsų laukia načios, tako, mėsainiai arba gausūs pusryčiai.

Keliaukite įBethnal Green Working Men’s Club (Pollard Row, 42, E2 6NB) ir apsilankykite pasirodymuose: kabareto, retro muzikos arba transvestitų striptize. Štai čia Jus suprasite, kad Londonas yra tikrai neprognozuojamas.

Būtinai įtraukite į lankytinų vietų Londono rytuose sąrašą punktą Hackney Wick. Tai atskiras pasaulis su griūvančiomis gamyklomis ir kitais pramoninio stiliaus objektais. Būdami čia, užsukite į Crate Brewery (The White Building, Queen's Yard, 7, E9 5EN) - linksmą ir triukšmingą vietelę šalia upės kanalo, su skania pica ir plačiu vietinio alaus pasirinkimu.

Number 90 (Main Yard, 90 Wallis Rd, E9 5LN) – dar vienas geras baras prie upės kanalo, su gyva muzika, instaliacijomis, filmais, didžėjais. Barui yra uždedamas pliusas už skanią vietnamietišką ir brazilišką virtuvę.

Kalbant apie stogus. Daltson Rooftop park (The Print House, 18-22 Ashwin St, E8 3DL) – tai kino teatras, baras ir jogos užsiėmimų vieta po atviru dangumi. Londono gyventojai susirenka čia pavalgyti, pasilinksminti, pašokti ir pamedituoti. Vienintelis minusas – ši vieta veikia tik vasarą, bet tai yra viškai suprantama.

Naktį galite aplankyti XOYO (Cowper St, 32-37, EC2A 4AP), kur prieš keletą metų savo karjerą pradėjo, tada dar niekam nežinomi, Disclosure.

Dauguma elektroninės muzikos atlikėjų atvyksta į Village Underground (54 Holywell Lane, Shoreditch, London EC2A 3PQ), todėl būtinai patikrinkite jų tvarkaraštį.

APSIPIRKIMAS

Apsipirkimo procesas Londone yra beveik tobulas. Išpardavimai yra dažnas ir ne tik sezoniškas reiškinys: parduotuvėse beveik visada yra nuolaidų tam tikrų prekių skyriuje.

Taip vadinami „high street“ prekės ženklai čia sutinkami beveik kiekviename žingsnyje. Be gerai žinomų H&M, Zara ir River Island parduotovių, čia surasite britų tinklą Topshop, hipiškus Urban Outfitters (be šio prekės ženklo daiktų, rasite stilingą švedų avalynę Vagabond, bohemiškas Antropologie prekes, Nike, Polaroid, ausines ir tt.). Viena iš vertingiausių parduotuvių, kur drabužiai pagal kokybę ir išvaizdą primena dizainerių rūbus, bet yra už prieinamą kainą – And Other Stories. Vienintelė parduotuvė Londone yra įsikūrusi Regent Street, 256-258. Londone yra ir dviprasmiškas Primark parduotuvių tinklas – kažkas panašaus į H&M, tik 3 kartus pigesnis ir kartais prastenės kokybės. Parduotuvė primena didžiulį sąvartyną, tačiau kainos yra tokios juokingos, kad kartais tikrai ne nuodėmė ten pasiknisti.

Kur ieškoti populiariausių ir nebrangių prekės ženklų? Pavyzdžiui, Oxford Street – ilgoji gatvė nuo metro stoties Marble Arch iki Tottenham Court Road, su didžiausia parduotuvių koncentracija prie Oxford Circus ir Bond Street stočių. Be atskirų parduotuvių yra dar dideli prekybos centrai su kvepalais ir kosmetika. Grįžtant prie filmo „Tegyvuoja meilė“, būtent Selfriges prekybos centre Alanas Rickmanas pirko papuošalus savo meilužei.

Carnaby Street siūlo brangesnius prekės ženklus, bet pasitaiko ir tokių parduotuvių kaip linksmieji Monki ir Cheap Monday, skirti dramatiškos juodos spalvos gerbėjams.

Westfield Centre (Ariel Way, 4006, W12 7GF) – iki nepadorumo didelis prekybos centras su visais pirmaujančiais prekių ženklais viduje. Turėkite omeny, kad prekybos centras bus perpildytas žmonių, todėl Jums gali lengvai pasireikšti neapykanta aplinkiniams ar net klaustrofobija.

Kalbant apie vintažinius ir naudotus daiktus, Londoną galime drąsiai vadinti „antrų rankų“ sostine. Nemažai tokių parduotuvių yra palei Brick Lane (patariame užsukti į gatvę Cheshire Street E2), bet vertinant asortimentą + kainą + tvarkingumą - pats geriasias yra Blitz (Hanbury St, 55-59, E1 5JP).

Rockit Vintage tinklas (Brick Ln, 107, E1 6SE) yra brangesnis ir turi kuklesnį asortimentą, tačiau čia galima rasti labai įdomių aksesuarų.

Keletas padorių vintažinių parduotuvių yra išsidėsčiusios palei Berwick Street, Soho rajone, pavyzdžiui Absolute Vintage (Berwick St, 79, W1F 8TL).

Londone ganėtinai dažnai vyksta tikrų senovinių drabužių parodos. Įmanoma rasti 20-tųjų metų sukneles ar papuošalus, bet akivaizdu, kad ir jų kainos bus atitinkamos. Labiausiai įdomi ir turininga mugė - Clerkenwell Vintage Fashion Fair (The Old, Finsbury Town Hall, Rosebery Ave, EC1R 4RP). Garsioje Liberty parduotuvėje yra įsteigtas visas aukštas, skirtas būtent vintažinėms drabužiams.

Shoreditch Box Park (Bethnal Green Rd, 2-10, E1 6GY) yra turtingas įvairiais įdomiais dalykėliais, tokiais kaip Hype, Poler Stuff prekių ženklų daiktai, Urbanears ausinės ir tt.

Lomografijos gerbėjams skirta parduotuvė Lomography (Newburgh St, 3, W1F 7RE) bei greta esančios juokingos parduotuvės su dizainerių kurtais drabužiais – irgi vertos Jūsų dėmesio.

Jimbob Art (Cheshire St, 24, E2 6EH) – parduotuvė priklausanti anglų iliustratoriui, kuris sukūrė išskirtinį įdomios keramikos prekės ženklą. Jo idėjos yra labai originalios, todėl tai puiki proga įsigyti išskirtinę dovaną savo artimiesiems.

Bermondsey167 (Bermondsey St, 167, SE1) – nuostabių, į nieką nepanašių, dizainerių kurtų drabužių ir aksesuarų sąvartynas.

Geriausi knygynai – tai didelės Foyles ir Waterstones tinklų parduotuvės. Norint nupirkti naudotas knygas, nuvykite prie Waterloo Bridge (prie Southbank Centre, Belvedere Rd, SE1 8XX) – po šiuo tiltu vasarą ir žiemą, nepaisant jokio oro, vyksta mugė Southbank Centre's Book Market.

PATARIMAI

Žiūrėti į akis viešoje vietoje – nepadoru. Būtent šios savybės dėka, lengvai atpažinsite „saviškius“.

Jei pirmųjų pažinties minučių bėgyje pradėsite kalbėti asmeninėmis temomis, tapsite pernelyg sentimentalus, britai gali lengvai susinepatoginti, kadangi tai pažeidžia jų vidinio komforto ir nepriklausomybės jausmą. „I‘m confused“ – pagalvos Jūsų naujasis pažįstamas. Šiam tikslui egzistuoja „small talks“ – beprasmiai, bet labai naudingi pažinčiai pokalbiai apie nieką ir apie viską. Apart oro, galima kalbėtis apie keliones, karjeros tikslus (tikslų siekimas ir pro-aktyvumas čia ypatingai vertinami) ir aišku apie puikų maistą.

Atrodyti čia galima kaip tik norite - vaikščiokite gatvėmis su pižama, morkų kostiumu arba su tatuiruote ant kaktos – niekas nekreips ypatingo dėmesio, o svarbiausia: būsite rimtai vertinami kaip klientai. Būsite traktuojami su pagarba, net jeigu atrodote kaip 15-metis. Prie jaunimo galite būti priskirti net 50-ties – tik jei to panorėsite!

Naudojantis viešuoju transportu, 99% atvejų prie Jūsų niekas neprisilies – asmeninė erdvė yra ypatingai vertinama Londone ir net piko metu žmonės stengiasi neliesti vienas kito. Jei prisiliesite prie svetimo kūno centimetro – tiesiog atsiprašykite. Visada.

Šypsokitės. Ne todėl, kad čia taip priimta (nors tai yra tiesa), o todėl, kad tai iš tikrųjų yra malonu.

INFORMACIJA

  • timeout.com/london/things-to-do – kuo dar galima užsiimti Londone
  • yplanapp.com – naujausi Londono renginiai
  • secretldn.com – “paslaptingasis” Londonas
  • streetartlondon.co.uk – gatvės menas Londone
  • twentysomethinglondon.com – puikių Londono vietų vadovas
  • barbican.org.uk – instaliacijos, spektakliai, koncertai Barbican centre
  • songkick.co.uk – koncertų takelis
  • lbc.co.uk/interactive-tube-map-7585 – interaktyvus metro žemelapis
  • itunes.apple.com – išmanioji programėlė Citymapper

Skrydžiai į Angliją